Jaan Aru: Uni teeb imesid

Kui tavaliselt arvatakse, et imerohtusid ei ole olemas, siis ajuteadlane Jaan Aru soovitab lihtsat nippi, mis teeb tema sõnul igaühest tervema ja parema inimese.

„Tänapäeval mõtleme, et uni on nõrkadele, aga tegelikult on uni salarelv ja imerohi, mis teeb teist paremad lapsevanemad,“ räägib Jaan Aru lastevanematele mõeldud taskuhäälingus. Piisavalt und vajab iga inimene, olgu ta kunstnik, sportlane, automüüja, kontoritöötaja, tippjuht või koduperenaine. „Uni on looduslik imerohi – see teeb sind heatujulisemaks, muudab lapsevanemad loovamaks ja paindlikumaks, parandab mälu, aitab kaalu hoida ja tõstab igaühe töö produktiivsust,“ loetleb Aru. Tema sõnul on sajad teadustööd veenvalt näidanud, et hea uni on hea tervise, enesetunde ja vaimse vormi alus.

Aru sõnul on just hea uni see, mis aitab võtta elust maksimumi. „Vaid hästi välja puhanuna suudame oma aju piisavalt ohjeldada ja suunata, et korda saata just neid asju, mida soovime saavutada,“ rõhutab teadlane. Nii lapsed kui täiskasvanud peavad päeval paljusid erinevaid probleeme lahendama ja pidevalt uusi asju õppima. See väsitab aju. Kui aju väsib, saab ta üha vähemate asjadega hakkama. Õnneks on nii inimestel kui ka loomadel olemas üks väga kaval nipp. „Une ajal aju taastub ja nii olemegi võimelised taas keerulisi küsimusi lahendama,“ sõnab teadlane.

Loe edasi tarkvanem.ee keskkonnas: LINK

Puhtaima unekeskkonna parimaks uneks annab Eesti uneinnovatsioon SleepAngel - filtreeritud unetooted tagavad, et voodi pole allergeenide, patogeenide, viiruste, plekkide ja lõhnade kogunemispaik, vaid alati kui uus, mõnusalt toetav ja puhas koht, kus veeta kolmandik oma elust. Tutvuge SleepAngel unetoodetega lähemalt -www.SleepAngel.ee - POOD